אומרים שכל טייס טוב רק כמו הנחיתה האחרונה שלו. הנחת מטוס על מסלול מסלול הוא תהליך מורכב של תמרונים ותשומות שליטה הבודק כל טייס סטודנט עד קצה גבול היכולת. גם לאחר סיום אימוני הטיסות, טייס תמיד ישאף לבצע נחיתות נהדרות – זהו החלק המרכזי בטיסה בו ניתן למדוד את ההצלחה באופן סופי – או באמצעות נגיעה חלקה ללא מאמץ … או במשהו אחר לגמרי.

בעת נחיתת מטוס, יש לבצע מספר רב של דברים בבת אחת. ומכיוון שהנחיתה שלך תהיה תלויה גם בגורמים חיצוניים (מהירות הרוח, כיוון, טמפרטורת האוויר וכו ‘…), אפילו לטייס הגדול ביותר יש רק שליטה רבה על אופן הנחיתה. אף אחד לא מבצע נחיתה מושלמת בכל פעם, אבל בעזרת עצות הנחיתה הבאות תוכל לתת לעצמך את הסיכוי הטוב ביותר להרשים את הנוסעים שלך, את עצמך ואולי אפילו את מפעילי המגדל:

בצע גישה חזקה – נחיתה נהדרת תמיד מתחילה בגישה נהדרת. על רגלך במורד הרוח, היו כבר בגובה התבנית. תהיה כבר במהירות האווירית הנכונה. בדוק את מחוון הכותרת שלך וודא שהמטוס שלך עף במקביל לכותרת המסלול. ביצוע הדברים האלה מראש ישחרר אותך להתרכז באמת בבסיס וברגליים הסופיות שלך – פיגור בתפקידים אלה יגרום לך לשחק ‘להדביק’ את כל תהליך הנחיתה.

לְהִתְרַכֵּז – לטוס עם חברים זה תמיד כיף, אבל כשהגיע הזמן להנחית מטוס הטייס צריך למקד 100% מתשומת הלב שלו בתהליך הנחיתה. לעתים קרובות מדי שיחה תימשך כל הדרך עד המסלול, והנחיתה תמיד תסבול בגלל זה. לאחר שתתקשר לרוח שלך, שתק בנימוס את הנוסעים שלך כך שתוכל לתת את כל תשומת הלב לגובה שלך, למהירות האוויר ולמיקום שלך ללא כל הפרעות אחרות.

הישאר במרכז – לימוד טיסה על מסלול רחב, להישאר על קו המרכז אולי לא נראה לך חשוב. ככל שתבקר בשדות קטנים יותר, תלמד שלפעמים להישאר במרכז המסלול היא הבחירה היחידה שיש לך. לאחר שהבאת את הבסיס לגמר, התייצב במהירות בתור. התרכז בשמירה על האף של המטוס כלפי מטה בקו המרכז, תוך שימוש בתנועות ארונות קטנות והגה כדי למנוע סחיפה. כאשר הטאצ’דאון שלך מגיע, זה ציר אחד פחות (יאו) שתצטרך לדאוג, ותשחרר אותך להתרכז בשניים האחרים.

השתמש נכון בדשים – נחיתה של מטוס כראוי דורשת נגיעה במקום הנכון במהירות האווירית הנכונה. להגיע למיקום ולמהירות זו החלק הקשה, אך למרבה המזל עבורך, יש לך כמה חברים שיעזרו לך: דשים. אך וודא שאתה משתמש בדשים שלך בצורה נכונה, ולא רק שהפוך אותם אוטומטית בזמן או בנקודה מסוימת במהלך רצף הנחיתה שלך. לימוד נחיתה דורש לקדוח את התבנית עם חזרה מתמדת, וזה קל מדי פשוט להגיש דפים בחלק האחורי של הרשימה המנטלית שלך כמשהו “לעשות” על הבסיס והרגליים האחרונות שלך. האמת היא שטייס צריך להשתמש בדשי מטוס בתצורות שונות במהלך תרחישים שונים בהתאם למהירות הרוח, כיוון הרוח, הגובה, המהירות האווירית ואורך המסלול שאליו אתה נוחת. הגדרת הדשים מוקדם מדי תוביל לגישה גבוהה, כאשר תיקון יתר יתבצע על ידי צלילת הפצצות על המסלול. קביעתם באיחור עשויה להשאיר את מהירות האוויר שלך בלתי רצויה. אל תרגיש שאתה צריך להשתמש בכל חריצי הדשים בכל עת – במצבים מסוימים עדיף לנחות עם חלקים או אפילו (בתנאים סוערים) ללא דשים כלל.

הניסיון הוא המורה הטוב ביותר כאן, וייקח זמן טיסה במטוס הספציפי הזה עד שתתרגל לשימוש אופטימלי בדשים. תבין שזה לא משהו שאפשר ללמוד באופן קפדני מתוך ספר לימוד.

השתמש במספרי המסלול – בעת נחיתת מטוס נשמע בדרך כלל הביטוי ‘כוון למספרים’, אך לעתים רחוקות טייסים מגיעים לנחות עליהם. רוב הטייסים עסוקים מדי בצפייה במהירויות ובמגרשים כדי לדאוג היכן המספרים נמצאים, במיוחד במסלולים ארוכים יותר עם הרבה מקום. ובכל זאת, אתה יכול להשתמש במספרי המסלול כדי לעזור להגיע לנקודת הנגיעה הרצויה אם אתה מקדיש זמן לצפות בהם במהלך הגישה האחרונה שלך. ככל שהמגע שלך מתקרב, כדאי שיהיה לך רעיון טוב אם אתה גבוה, נמוך או יושב על המטרה. אם גבוה, מכוון למקום כלשהו לפני המספרים יכולים לעזור לך לרדת קצת לגובה. אם נמוך, הסתכל עוד קצת מעבר למספרים כדי להרים את האף. התאם את המצערת במידת הצורך כדי לגרום לאף לעשות את מה שאתה צריך. זה אולי נראה כמו טריק קטן וברור, אבל אם משתמשים בו במהלך הנחיתה הוא יכול לעזור מאוד עם עמדת הטאצ’דאון שלכם.

החלקה צדדית – תמרון שמדברים עליו לעתים קרובות בספר הלימוד של כל טייס סטודנטים תהיה החלקה. במהלך הנחיתה, ניתן להשתמש בהחלקת צד כדי לדמם גובה לא רצוי מבלי להגדיל את מהירות האוויר או צורך לפקוד את המסלול. על ידי החלת הגה ויילון מנוגדים, המטוס יחליק במיקום אנכי מבלי לשנות את כיוון הטיסה שלו. אם אתה טייס סטודנט, אתה תרצה לתרגל את התמרון הזה הרבה. האמת שזה נשמע יותר מסובך ממה שזה באמת. ככל שתתקדם באימוני הטיסות שלך, תמצא את עצמך גולש לצד נחיתות מבלי להיות מודע לכך. תרגיש בנוח עם זה, כי זה טריק טוב להיות בתיק שלך כאשר אתה צריך להשתמש בו במהלך גישה סופית גבוהה.

גישה, מהירות אוויר, גובה – ככל שהמסלול מתקרב, המיקוד שלך יעבור למכשירים העיקריים שלך. מהירות האוויר היא קריטית כאן, מכיוון שאתה רוצה להימנע מעמידה בכל מחיר. וודא שאתה שומר בבטחה מעל למהירות הדוכנים המינימלית לתצורת דש המטוס שלך, וגם וודא שאתה לא נוסע מהר מדי. כוונן את האף של המטוס כדי לשמור על מחט מהירות האוויר בדיוק במקום שצריך להיות, והשתמש בכוח כדי לתקן את הגובה שלך מעל המסלול. אם עקבת אחר שלושת המכשירים הללו במהלך הבסיס והרגליים האחרונות שלך, אתה אמור להיות קרוב מאוד לנקודת הנגיעה הרצויה שלך בעת הנחתת המטוס.

תסתכל במורד המסלול – התבוננות במורד המסלול בעת נחיתת מטוס היא עוד עצה מצוינת לתקן את תזמון ההתלקחות שלך – היא נותנת לך התייחסות טובה יותר לאופק האמיתי מאשר להסתכל על הקרקע הממהרת מתחתיך. זה דורש קצת תרגול, אבל בסופו של דבר אתה יכול לאזן את העין שלך באופק, תוך צפייה היקפית בגובה שלך מעל המסלול. תוך כדי פעולה זו, ידייך יבצעו התאמות תת מודע לגלגל הבקרה שאמור להחליק את נתיב הגלישה שלך.

התלקחות, צף ומצערת – לדעת מתי להתלקח זה חצי מהקרב. לדעת כמה להתלקח הוא החצי השני. קבל את שתי תנועות הבקרה הנכונות והגלגלים שלך ישמנו את מסלול ההמראה. במהלך ההתלקחות שלך, בצע תנועות מבוקרות חלקות עם הגלגל או העול. אתה קרוב מאוד לאדמה עכשיו, וכל תנועות גדולות או מטלטלות יועצמו עם תוצאות הרות אסון. ברגע שאתה מתלקח, אתה צריך לדעת מיד אם אתה גבוה או נמוך. ניתן לתקן התלקחות נמוכה על ידי הפעלה חלקה יותר של גב אחורי על גלגל הבקרה. ניתן לתקן התלקחות גבוהה על ידי החזקת לחץ השליטה והפעלת כוח קל עם המצערת. לעולם אל תפיל את האף בפתאומיות או באופן דרמטי בעת הנחת מטוס … אם אתה מתלקח גבוה מדי, עדיף לרכוב החוצה מה”צוף “ולהפעיל כוח במידת הצורך כדי להחליק את הטאצ’דאון. טייס טוב תמיד מחזיק יד אחת על המצערת במהלך הנחיתה.

זה עדיין לא נגמר – הטעות האחרונה שעשו כמה טייסים היא לחשוב שהנחיתה שלהם היא ברגע שהגלגלים שלהם נוגעים במשטח המסלול. כדי להימנע מסיווג זה, זכור לשלוט בכל אורך הנחיתה שלך. ההגה הוא המפתח, שכן הוא שולט כעת כמעט בהכל. הפוך את כיווני ההגה קטנים – במיוחד רק לאחר הנגיעה כשהמטוס עדיין מתגלגל די מהר. זכור גם לסובב את המקלדות שלך לכיוון כיוון הרוח, כדי להימנע מהסתבכות על ידי רוח רוח. הנחיתה שלך לא מסתיימת עד שאתה פונה לנתיב המוניות.

נחיתה של מטוס אינה קלה … אך נחיתה של מטוס בצורה חלקה ונכונה היא אפילו קשה יותר. בדיוק כמו שיש לך ימים טובים ורעים, תמיד יהיו לך נחיתות טובות ונחיתות רעות. ובכל זאת, התחמשות בידע ובפרקטיקות הנכונות יכולה להגיע רחוק לקראת ביצוע נגיעות נהדרות. בעזרת העצות שלמעלה, לא תנחת בצורה מושלמת בכל פעם, אך עליך לראות את עצמך בעקביות לבצע נחיתות טובות יותר.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *