לא פעם תתקלו בהורים שמוכנים ליצור חומת מגן סביב ילדיהם – לעולם אל תתנו לילד להתנהג באופן עצמאי. למרות שאתה מגן על הילד מפני כל מה שאתה חושב שאינו נחוץ, חשוב גם לוודא שילדך הופך לאדם אחראי.

מאחר שהתבגרות היא הגיל הנכון ללמד את הילד כמה דברים, כולל החשיבות של להיות אחראי לדברים ולמעשים שלו. זה גם הגיל שבו הורים שמגנים יתר על המידה הם אולי לא הדבר הטוב ביותר לעשות – אז תן לילד שלך לקשור את הנעליים שלו, לארוז את התיק שלו, להכין שיעורי בית ולדבר עם החברים שלו – גם אם זה אומר לדבר במהלך חופשה.

מאמר זה מסכם את הסיבות העיקריות לכך שהורים צריכים לתת לילדיהם המתבגרים לטייל עם חברים –

זה פותח את דלתות הידע שלהם – תמיד לימדת את ילדך את הדברים הנכונים ועשית כמעט כל מה שאתה יכול כדי להקנות ידע, ותן פעם לטיול להיות ההורה שלהם. כאשר אתה נותן לילדך לנסוע עם חבריו, זכור גם אם זה לזמן קצר אבל הם ידברו הגיון – הם יעניקו זה לזה את המידע הנכון, וזה בדיוק מה שילדך צריך.

זה גורם להם להסתכל על הדברים מנקודת מבט אחרת – עד עכשיו הילד שלך הסתכל על הדברים כפי שגרמת להם להיראות, אבל טיול פותח את הדלתות הרבות של נקודות מבט מגוונות. גם אם מדובר בקבוצה של עשרה חברים המטיילים יחד, לכל אחד תהיה נקודת מבט משלו – מה שאומר שילדכם לא רק ילמד לפתח פרספקטיבות אלא גם יקבל בקלות נקודה של מישהו אחר.

נסיעה עם חברים פירושה קשר טוב יותר – ההתפתחות המנטלית של הילד מבוססת על מידת יכולתו לתקשר עם חבריו, ומה עדיף מלנסוע עם חברים כאלה? זה לא רק יהיה זמן להרבה פעילויות מהנות, אלא גם קשר מיוחד – וזכרו את החברים שנוסעים יחד נשארים יחד.

טיול יהפוך את ילדכם למבוגר אחראי – בעת נסיעה עם חברים לילדך אין ברירה אלא לנהוג באחריות – המשמעות היא ששליחתו לבד עם חברים תועיל לו בדרך זו או אחרת. הוא יהפוך למבוגר אחראי יותר ובטווח הארוך גם יוכל לקחת כמה החלטות נבונות בעצמו.

הוא יעשה טעויות, ישתפר ויגמל – טיול עם חברים צריך להיות הבחירה של הילד שלך ואם זה נותן לו אושר אתה בהחלט צריך לאפשר לו לעשות את הטיול הזה. עם השנים, או אולי במהלך מסע מסוים הילד שלך עשוי לעשות טעויות, אבל הוא ישתפר ובעיקר ילמד מהן – אז תן להם פשוט לנסוע.

למרות שאתה עשוי לחשוב שילדך צעיר מדי מכדי לטייל עם חברים, זכור כי זה רק יועיל לו בטווח הארוך. בנוסף, טיול הוא דרך לנהל חיים טובים יותר ואין גיל מתאים לילדך לנסוע, לכן הקפד לתת לו לקבל את החלטות חייו מגיל עדין מאוד, גם אם זה נוגע לטיול עם חברים.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *