מהירות האור היא כ -300,000 קילומטרים בשנייה. האם ידעת שאלקטרונים שנותנים לשימוש בחשמל נוסעים קרוב מאוד למהירות זו. המידע הנוסע באינטרנט עובר גם הוא במהירות זו. המידע או האלקטרונים המאופננים, נוסעים למקום כלשהו בסביבות 60% ממהירות האור ברוב המוליכים.

אותות WiFi, שנוסעים בעיקר באוויר, מתקרבים הרבה יותר למהירות האור מאשר אלקטרונים הנעים בחוט נחושת. אותות אלה יכולים לנוע במהירות האור המרבית המוקלטת בחלל ריק, שהם כ- 185,000 מייל לשנייה.

חישובים מסוימים מראים כי אלקטרונים יכולים לעבור דרך מוליך ב 90 % ממהירות האור. תארו לעצמכם כמה מהר חלקיקים אלה יכולים לנוע בחלל ריק. כדי לגרום להם לנסוע מהר יותר אתה צריך להשקיע הרבה יותר אנרגיה. הסיבה לכך היא שהאלקטרון נהיה הרבה יותר כבד כשהם מגיעים למהירות האור. אולם האור נע במהירות של 186,000 מייל לשנייה בחלל החיצון. החלל החיצון נחשב לחלל ריק. אז אולי גלי האור מואטים בחיכוך. משקפי השמש שלך מסוגלים לחסום גלי אור UV. למעשה מדענים רבים מאמינים שלוקח מיליוני שנים לסוגים מסוימים של קרינה כדי לברוח ממרכז השמש לאחר מיליוני תגובות גרעיניות.

המהירות שבה נוסע תלויה מאוד במדיום בו הוא נע. קחו בחשבון שיש חומרים שאור לא יכול לעבור דרכם. אור לעולם לא יכול לעבור דרך עופרת או סוגים שונים של מתכות. חלקיק האור או הגלים, מנסים לחדור לחומרים אלה. אולם הם פוגעים רק במשטח החיצוני והופכים לאנרגיה קינטית. המשמעות היא שהם מחממים את פני השטח של חומרים אלה ומתפזרים לכלום. אולי הם הופכים לאנרגיה פוטנציאלית. חוקי התרמודינמיקה יצביעו על כך. החוק הראשון של התרמודינמיקה ידוע כחוק השימור. חוק זה קובע כי לא ניתן ליצור או להרוס אנרגיה במערכת כלולה או מבודדת. החוק השני של התרמודינמיקה מעניק טוויסט מעניין לחוק הראשון. החוק השני קובע כי האנטרופיה של כל מערכת כלולה או מבודדת תמיד עולה.

מהירות האור נמדדת ל -186,000 מיילים בשנייה. המרחק שהמידע עובר באינטרנט הוא אלפי קילומטרים בשניות. למעשה הזמן שלוקח לקבל מידע הוא ברגע. כמובן שיש מכשירים שונים שמאטים את התהליך כמו נתבים וסוגים שונים של מתגים. עם זאת התהליך שמאט את שיטת נסיעת המידע הזו הוא כמה מהר בני אדם מקבלים החלטות ומסוגלים להכניס את הרעיונות שלהם לאינטרנט. רעיונות אנושיים יכולים להפוך את האינטרנט לדרך טובה לשנות את העולם. אולם האינטרנט יכול להיות גם שיטה להעברת רעיונות מרושעים.

כל טוב.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *