אנשים רבים עדיין חסרים עבודה, ולמחרת, כשהייתי בוויצ’יטה, ק.ס. כשדיבר על כך עם מקומי בסטארבקס שם, הוא ציין שהוא פוטר לא מעט זמן. נראה כי הנשיא אובמה אמר כמה הערות גנאי על מנכ”לים שטסים במטוסי תאגיד, וממש בלילה השתמשו במכירות מטוסי סילון ארגוניים אפילו יותר גרוע מבעבר, והזמנות מטוסי תאגיד פשוט נעצרו כאילו פגעו בקיר לבנים.

התחלנו לדבר, בעיקר דיבורים בהאנגרים, מטוסים וסיפורים מעופפים, הוא אמר שהוא רוצה לפתוח עסק מסוג תעופה אבל לא יודע מה עליו לעשות. מכיוון שבניתי בעבר עסק לניקוי מטוסים די נחמד, שאל; “כמה זמן לוקח לשטוף מטוס קטן של ססנה או מטוס דומה?”

שאלה טובה והתשובה שלי הייתה כזאת. לכביסה חיצונית, אדם אחד עם מכונת שטיפה בלחץ של 5.0 כ”ס יכול לנקות, להסיר באגים, לנקות את השמשה הקדמית ולשמן את הבטן של ה- C-152 תוך כ-15-20 דקות אם הוא נשטף מדי שבוע. קורווליס כמה דקות מהר יותר מכיוון שהוא כנף נמוכה, אך לא הרבה יותר מהר מכיוון שהוא ארבעה מושבים.

מבחינת פנים, ובכן, זה משנה אם זה מטוס של בעלים פרטיים או השכרה. חללי הפנים של בית הספר לטיסה, מועדונים ומטוסי FBO נמשכים זמן רב יותר בגלל מספר הטיסות ואנשים שאינם הבעלים של המטוס המטיס אותו. בעלים די פרטיים די מהר, מכיוון שאתה יכול להשתמש בנייד אבק מהיר, לנגב את המקף, לפרט את לוח המכשירים ולשאוב בקבוק ספריי את הדלתות ואת הפלסטיק הפנימי, העור והוויניל.

אכן, הייתי אומר 5 דקות, קצת יותר ארוך ממכונית בגלל הרבעים הצפופים והקושי להסתובב פנימה. הוסיפו עוד 5 דקות למטוסי בית ספר לטיסה, הם באמת מסתבכים, במיוחד כאשר פריטי מזון מגיעים בין פסי המושב ודברים כאלה.

הכסף הגדול בניקיון מטוסים הוא באמת שוק המטוסים התאגידיים, אבל עד שהעניינים ישתפרו בצורה דרסטית, ציינתי שהוא יתמודד עם זה. אבל הוא עדיין יכול להצליח לפרט מטוסים קלים, עבודות מנועים בודדים, מכיוון שלא כל בעלי המטוסים היו בתקופות קשות, זה מאוד תלוי מאיפה הכסף שלהם ובסוג העסק שהם נמצאים בו. “שטיפת מטוסים היא עבודה קשה, “אמרתי” אל תטעו בקשר לזה. ” אם אתה שוקל להתחיל שירות ניקוי מטוסים, אולי תשקול את כל זה.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *