טייסים הם זן נדיר, אולי אפילו מוזר, ובעלי חיבה למטוסים שלהם שאפילו חברה או אישה עלולים לקנא בהם. הרבה טייסים גרים בסמוך לרצועת אוויר פרטית, עם האנגר מאחורי ביתם, שם הם יכולים לנסוע החוצה ולהמריא.

בתוך האנגרים אלה לא רק המטוס העיקרי, אלא בדרך כלל פרויקט מטוסים שנמצא בעיצומו. כשנכנסים להאנגר אחד הדברים שכמעט תמיד תמצאו הוא מדחס אוויר נייד. ועם קצת מחשבה אתה יכול להבין מדוע.

מדחסי אוויר ניידים מספקים אוויר דחוס לכלי אוויר ומניעים צמיגים, שניהם פונקציות הכרחיות לכל בעל מטוס רציני. לחץ הצמיגים ישתנה בהתאם לעונה, וניתן להתאים אותו בהתאם לסוג שדה התעופה שהטייס מתכוון לטוס ממנו. צמיגים גדולים ורכים עובדים הכי טוב על מסלולי טיסה של דשא, צמיגים קטנים יותר עובדים בצורה הטובה ביותר על מסלולי טיסה קשים.

רוב המטוסים המודרניים מכוסים באלומיניום המחובר לצלעות ומחרוזות עם מסמרות המונעות למקומן בעזרת כלי אוויר. בהאנגר בעלי המטוסים האופייניים תוכלו למצוא כלים שונים ליצירת, חיתוך והתקנת אלומיניום על המטוס, והכלים הטובים ביותר מופעלים על ידי מדחסי אוויר ניידים.

סוגים רבים ושונים של כלי אוויר המשמשים טייסים ומכונאי מטוסים נחוצים לצורך טיפול ותחזוקה נכונים של מטוסים, כולל מפתחות מכות, מסמרות, חרירי ניפוח, כלי חיתוך, מקדחות אוויר ומלטשות סיבוביות, עד כמה שם.

כאשר יחליטו על מדחס האוויר הנייד המתאים להאנגר, הטייסים ישקלו את סוג ומספר כלי האוויר בהם ישתמשו בפרויקטים שלהם. לאחר שנקבעו הצרכים הדחוסים של כלים אלה, בדרך כלל נבחר זרימת אוויר ניידת עם 1.25 עד 1.5 פעמים הקילו המקסימלי הצפוי לאינץ ‘רבוע (PSI) או רגל מעוקב לדקה (CFM).

לדוגמה, מקדחה אוויר עשויה לדרוש 4 CFM בלבד לפעולה תקינה, בעוד שמטחנת למות עשויה לדרוש יותר מ -8 CFM להפעלה נכונה.

טייסים מוצאים שימושים רבים לכלי אוויר כגון שימוש בכלי אוויר מפוצץ חול לניקוי מצתים, מפתח מכות להחלפת גלגלי מטוסים לצייר ריסוס לנגיעה או צביעת המטוס.

בין היתרונות של כלי אוויר המופעלים על ידי מדחס אוויר נייד היא העובדה שהכלים יחזיקו מעמד זמן רב יותר, יהיו להם התאמות של בקרת מהירות ומומנט משתנות, יפעלו קריר יותר, לא יוותרו על כל סכנת שריפה וגם לא יפליטו פליטות מזיקות לאטמוספירה.

יתרון נוסף הוא שכלי האוויר הם חזקים יותר ובו בזמן אינם דורשים מאמץ כה גדול מצד המפעיל עד לגרום לעייפות.

זו הסיבה לכך שכמעט תמיד תמצאו מדחס אוויר נייד בהאנגר מטוסים של טייס.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *